Anasayfa Blogger En İyi 10 WordPress Eklentisi
0

En İyi 10 WordPress Eklentisi

En İyi 10 WordPress Eklentisi
113
0

Dünya’da bulunan web sitelerinin %24’ünden fazlası WordPress tarafından desteklenmesi, kullanıcıların ilgisini WordPress’e yönelttiği anlamına gelmekte. Ve WordPress’in bir sonraki hedefinin %24’ten %50’ye çıkarmaya çalıştığı görülmekte. Doğal olarak bu kadar tutulan bir platformun yardımcı eklentilere ihtiyaç duyduğu açık.

Burada WordPress ile daha işlevsel bir sürdürülebilir site oluşturmak isteyen çok sayıda insana yardımcı olmak için, en iyi 10 WordPress eklentisini bir araya getirdim.

Bu kullanışlı küçük eklentiler bir site için ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayabilir ve bazıları çok yaygın bir şekilde kullanılıyor, milyonlarca indirmeye sahipler.

WP Plugins Directory’de en popüler 10 eklentinin bir listesini bir araya getirdim.

 

En çok indirilen 10 ücretsiz WordPress eklentisi

 

1) Akismet

Ah, yorum spam. Bunlara bayılır mısın?

Bu sinir bozucu küçük e-postalar ve önemsiz postalar her fırsatta sel gibi akıyor… Sinirlenmek bir yana, spam gerçekten çok rahatsız edicidir. Ve WordPress’deki spam yorumlar herkesin rahatsız duyduğu bir durumdur.

Kendinizi ciddi bir baş ağrısından kurtarmak isterseniz, Akismet tercih edilen ağrı kesicidir.

Yorum spamını engellemeye yardımcı olur ve hatta tüm bu önemsiz yorumları silmek yeteneğine sahiptir, böylece bu dijital zararlıyı asla göremezsiniz.

 

2) Google XML Sitemaps

İster inanın ister inanmayın, SEO için yazılarınızı optimize etmek için elinizden gelen her şeyi yapsanız dahi, siteniz kendisi sıralamasında en büyük sorunla karşılaşabilir.

Olası çözüm nedir?

Bir site haritası.

Ayrıca, Google XML Site Haritaları eklentisi, sitenize neye ihtiyaç duyduğu konusunda en popüler seçeneklerden biridir. Bir XML site haritası oluşturarak, sitenizi Google’ın taraması ve okuması çok daha kolaydır ve böylece sitenizin daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olur.

 

3) Contact Form 7

Farklı iletişim formları oluşturmak için çok basit ve kullanışlı bir eklentidir. İletişim formu 7’de, farklı formlar ekleyebilir ve adları verebilirsiniz. Ayrıca kutuların bir kısmını “gerekli” olarak (örneğin, e-posta adresi veya telefon numarası kutusu) yapabilirsiniz. Özel CSS kodlamaya gerek yok.

Eklenti, kısa kodları kullanarak bir yazı veya sayfaya entegre olur ve istediğiniz gibi giriş formlarını özelleştirebilir ve menüleri açabilirsiniz.

 

4) Jetpack by WordPress.com

JetPack eklentisi hakkında çok şey var.

Jetpack, bir sürü diğer eklentiyi aramak yerine, üzerinde inşa edilmiş bir dizi eklentinin bir arada bulunduğu bir yapıdadır.

Daha hızlı bir site çalıştırmanıza yardımcı olmak için etkinleştirebileceğiniz 30’dan fazla modül barındırmakta:

  • İlgili Mesajlar
  • Bir resim CDN, Photon olarak bilinir
  • Site İstatistikleri

Ve daha fazlası. Eklentiyi sitenize kullanmak ve bağlamak için bir WordPress.com hesabına ihtiyacınız olacak.

 

5) WooCommerce

WooCommerce, WordPress e-ticaretinde devrim yaratan eklentidir.

WP ile bir çevrimiçi mağaza kurmanın ve çalıştırmanın daha zor yönlerini ele aldı ve mümkün olduğunca basitleştirip kullanıcılara sundu.

Bu biraz öğrenme gerektirse de, kullanımı kolaylığı ve eklentiyi destekleyen birçok eklenti mevcut.

 

6) Wordfence Security

Bir evde kilit olabilir, ancak hırsızın içeri girmesini engelleyemez.

Benzer şekilde, WordPress siteniz bir miktar şifrenin arkasında kilitlenmiş olabilir, ancak bu güvenlik için en iyi form değildir.

Birçok kişi, sitelerine güvenlik önlemleri ekleme gereğini tanır ve bu yüzden çok sayıda insan Wordfence’ye akın ediyor. Güvenlik eklentisi kötü niyetli ağların engellenmesi, güvenlik açıklarının taranması, sitenizi daha saldırgan hale getirebilecek çeşitli metriklerin izlenmesi gibi özelliklere ve çok daha fazlasına sahiptir.

Pek çok insan bunu kullanır.

 

7) Yoast SEO

SEO büyük bir anlaşma.

Ve SEO’nun ne olduğu hakkında çok şey bildiğimiz halde, birçok şey bilinmiyordur – Google aramaya göre optimize edilmiş içerik oluşturma gibi.

Bununla birlikte, ne yaptığınızı ve yanlış yaptıklarınızı bilmiyorsanız, o içeriğin doğru bir şekilde oluşturulması güç olabilir.

Yoast SEO eklentisi tam buna göre bir yer.

İçeriğinizi doğru bir şekilde optimize edip etmediğinizi tahmin etmek yerine, eklenti size yol boyunca her adımda yardımcı olur. Ve bunu kullanırsanız ekstra XML site haritası eklentilerini atlayabilirsiniz çünkü Yoast bununla ilgileniyor. (Not: benimde önerdiğim aynı zamanda kullandığım bir eklenti)

 

8) Regenerate Thumbnails

Kullanıcıları siteden iten neyin olduğunu biliyor musunuz? Bulanık görüntüler!

Sitenizi boyutlandırmaya karar verdiniz ve bu yüzden görünümünü değiştirmek için temalar değiştiriyorsunuz. Ardından tüm özellikli resimleriniz ve küçük resimleriniz berbat görünüyor.

Resim Boyutlarını Yeniden Oluşturmak gerçekten sorun haline dönüşüyor.

Bu tür durumlarda eklentiyi çalıştırmanız yeterlidir ve ortamınızı gerektiği gibi yeniden oluşturacaktır.

 

9) WP Super Cache

Her site tasarımcısı, hızlı ve güvenilir bir web sitesinin nelere ihtiyaç duyduğunu görmekte.

Bir WordPress sitesini önbelleğe alma, bunların her ikisini de sağlamak için iyi bir yoldur.

Bu eklentinin diğerlerinden daha popüler olmasının bir nedeni, kullanımı ve kurulumu kolay olması. Eklentileri yapılandırmak için birkaç kutuyu yüklemeniz, etkinleştirmeniz, kontrol etmeniz yeterlidir.

 

10) Google Analytics by Yoast

Bir an için birden fazla tarayıcı sekmesine bakmanız gereken anı yaşadınız mı ve aniden ekranda aşırı yüklenme hissi veren şeylerle boğulmuş hissettiniz mi?

Evet… Hepimizin karşılaştığı bir durum.

Google Analytics ve WordPress siteniz gibi sıkı çalışan bir gemiyi korumak için kontrol etmeniz gereken çok şey var.

Ancak Neyse ki, Yoast tarafından hazırlanan Google Analytics eklentisi, ekstra tarayıcı sekmesini açma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Eklentiyi indirip kurmanız yeterlidir ve sitenizin analizini WP gösterge tablosunda tam olarak görebilirsiniz.

(113)

YAZIYA YORUM KAT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir