Anasayfa Blogger En İyi WordPress VPS Sunucu
0

En İyi WordPress VPS Sunucu

En İyi WordPress VPS Sunucu
62
0

WordPress web siteniz için en iyi WordPress VPS sunucu servislerini karşılaştırmak mı istiyorsunuz ?

WordPress için en iyi VPS barındırma bulma, piyasadaki pek çok farklı seçenekle karşınıza olabilir. Bazen VPS, ihtiyaçlarınıza en uygun seçenek değildir. Web sitenizde paylaşılan içeriklerin fazla büyümüş olması VPS’ye ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. İhtiyaçlarınız için doğru kararı verebilmeniz için, VPS’nin Barındırdığı Avantaj ve Eksileri’ni anlamak son derece önemlidir.

VPS hosting hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlamanıza yardımcı olacak bu makaleyi hazırladım, böylece WordPress için VPS barındırma hizmetinin en iyisini seçebilirsiniz.

 

VPS Hosting Nedir?

VPS hosting  “Sanal Özel Sunucu Barındırma” anlamına gelir.

VPS, temelde bir fiziksel sunucunun bağımsız bir bölümüdür. Hosting şirketleri genellikle tek bir fiziksel sunucunun birden fazla sanal bölümünü oluşturur, bu nedenle her site ve dosyalar tamamen ayrı tutulabilir.

VPS hosting, hem paylaşılan hem de barındırılan barındırmanın en iyi kombinasyonunu birleştirir: Gerçek bir sunucuya göre daha düşük maliyetle size daha fazla kontrol ve bağımsızlık kazandırır.

WordPress web siteniz paylaşılan barındırmayı aştığında, en iyi yükseltme seçenekleri yönetilen VPS barındırma yöntemidir.

VPS hosting, sunucu üzerinde daha fazla kontrol ve esneklik sağlar. Bu kontrol ile kurulum ve bakım sorumluluğu da gelir.

Yönetilen WordPress hosting, güvenlik, hız, WordPress güncellemeleri, günlük yedeklemeler, web sitesi çalışma süresi ve ölçeklenebilirlik gibi teknik yönlerin hepsinin web barındırma şirketiniz tarafından halledildiği bir yardımcı hizmet gibidir.

 

Avantaj ve Dezavantajları VPS Hosting

VPS hosting paylaşılan barındırma adımlarından biridir. Yüksek maliyet olmadan, özel bir sunucunun esneklik ve özelliklerini sunar.

Web siteniz için doğru mu? Bir plan için alışveriş yapmadan önce bu yararları ve dezavantajları göz önünde bulundurun.

VPS Hosting Avantajları

 • Esneklik ve Kontrol – Kendi sanal sunucunuza sahip olmak size yönetimsel erişim sağlar. Bu, istediğiniz herhangi bir yazılımı kurmanıza, yapılandırmanızı, sunucu yapılandırma ayarlarınızı özelleştirmenizi ve daha fazlasını yapmanızı sağlar.
 • Çoklu cPanel Hesapları Oluşturun  – Hem cPanel hem de WHM kullanarak VPS hosting hesabınızı yönetebilirsiniz. WHM size farklı web siteleri için birden fazla cPanel hesabı oluşturma olanağı verir. Bu güvenlik açısından yararlı olabilir. Ayrıca, çok miktarda dosya ve siteyi yönetmeyi kolaylaştırır. Müşteriler, arkadaşlar ve aileler için cPanel hesapları bile oluşturabilirsiniz.

VPS Hosting’in Dezavantajları

 • Maliyet – VPS hosting, barındırma paylaşımından daha pahalıdır. Birçok plan ayda yaklaşık 30 $ ‘da başlarken, aylık 10 $ gibi düşük bir barındırma paylaşımı bulabilirsiniz.
 • Teknik Beceri – Kendi sunucunuzu, hatta bir sanal sunucunuzu yönetmek, paylaşılan barındırmaya göre daha fazla teknik uzmanlığa ihtiyaç duyacaktır. Sunucunuz üzerindeki tüm bu kontrol sayesinde, bakım, yazılım güncellemeleri, güvenlik ve daha fazlası için tam sorumluluk gelir.

VPS’nin barındırma esnekliği ile ilgileniyorsanız, ancak tüm teknik ve bakım yönlerini yönetmek istemiyorsanız, yönetilen VPS barındırma işlevini seçmeniz gerekir.

Tüm barındırma sağlayıcıları, VPS barındırma hizmetini yönetebilir. Bu, yazılım kurulumu ve güncellemeleri gibi sizin için tüm teknik detayları sizin yerinize alacakları anlamına gelir.

 

Ne Zaman VPS Hosting Gerekir?

Yeni başlayan bir WordPress blog’u başlatıyorsanız, VPS’i barındırmaya gerek yoktur. Bir paket hosting barındırma yeni başlayanlar için gerekli tüm kaynakları sağlayacaktır. Firmaların sağlamış olduğu Hosting paketleri bütçeye uygun ve başlangıç ​​için çok fazla teknik beceri gerektirmiyor.

Ancak web siteniz büyümeye başladıktan sonra, barındırmayı yükseltmeniz gerekebilir.

Paylaşılan Hosting Yükseltme Gerekliliği

 1. Yavaş web sitesi – WordPress’i hızlandırmak için elinden gelen her şeyi yaptınız ve hala yavaşsa, barındırmayı yükseltmenin zamanı gelmiş olabilir. Sitenizin yoğun trafik dönemlerinde daha yavaş olduğunu fark ederseniz, barındırmayı yükseltmek çok doğrudur.
 2. Hatalar – Siteniz devam etmiyor mu yoksa 500 dahili sunucu hatası almaya devam ediyor musunuz? Sorun web barındırma olabilir.
 3. Güvenlikle ilgili sorunlar – Web siteniz popülerlik kazanırken, bilgisayar korsanları için daha popüler bir hedef haline gelir. Web siteniz saldırıya uğramaya devam ederse veya saldırıya uğrarsa, barındırmayı yükseltmek daha güvenli olmanıza yardımcı olabilir.

VPS Hosting vs Yönetilen WordPress Hosting

VPS ve yönetilen WordPress hosting maliyet açısından karşılaştırılabilir ve her ikisi de paylaşılan barındırma hizmetinden bir yükseltme sunuyor.

VPS hosting şu durumlarda doğru seçim olabilir:

 • Daha teknik açıdan eğilimli birisiniz ve kendi sunucunuzu yönetmekten çekinmeyin
 • Kendi yazılımınızı yüklemek ve kendi ayarlarınızı yapılandırmak için daha fazla özgürlük ve esneklik istiyorsanız

Yönetilen WordPress hosting sizin için daha iyi olabilir:

 • Teknik ayrıntılarla uğraşmak için zamanınız ya da eğilimin yok – yalnızca web sitenizi bloglamak ya da yönetmek istiyorsanız.
 • Herhangi bir özel yazılım kurmanız veya sunucunuzu standart dışı bir şekilde yapılandırmanız gerekmez.

Artık VPS hosting hakkında her şeyi okuduğunuza göre, şimdi bir karar vermenizin tam zamanı.

(62)

YAZIYA YORUM KAT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir