Anasayfa Blogger Siteden para kazanma
0

Siteden para kazanma

Siteden para kazanma
178
0

Bir blog sitenizin olduğunu varsayalım ve bu blog sitesi üzerinden nasıl para kazanılacağını veya nerelerden para kazanılacağını öğrenelim. Yapmış olduğunuz siteden para kazanma yolları oldukça fazla. Şimdi başlayalım.

Sitenizi kurdunuz, trafiğiniz de gelmeye başladı. Artık para kazanmaya hazırsınız demektir. Araştırmalarıma dayanarak siteden para kazanma yöntemlerini aşağıda dilim döndüğü kadar anlattım, umarım faydalı olurum.

Bloğ’unuzdan para kazanmanın 6 mükemmel yolu şudur:

1) Affiliate Marketing (Ortak Pazarlama)

Affiliate marketing yani ortak pazarlama, performansa dayalı pazarlamanın bir türüdür. Blogcu olarak başka bir şirketin bağlı kuruluş programı aracılığıyla sunulan bir ürüne veya hizmete olan bağlantıları eklersin. Ziyaretçilerinizden biri o bağlantıyı tıklar ve mal veya hizmeti satın alırsa, maliyetin bir kısmını alırsınız.

Bir ortaklık programına katılmayı seçerseniz, bunu yapmak her zaman iyi bir fikirdir:

  1. Sadece işinizle alakalı ürünleri teşvik edin.
  2. Yalnızca kişisel olarak kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz ürünleri tanıtın.
  3. Sitenizde okuyucularınızı yanıltmamak için konuyla alakalı yazılar ekleyin.

Peki ortak pazarlama kuruluşuna nasıl katılıyorsunuz? En popüler bir programa katılarak başlayabilirsiniz:

Ancak sadece büyük isimlerle sadık kalmanıza gerek yok. İşletmeler aynı zamanda kendi programlarını tek bir ürüne veya küçük bir ürün grubuna yerleştirebilir ve kuruluşlarından birisi olabilirsiniz. Mesela bir blog yazarı, işinizdeki e-Kitaplar veya e-Dersler için bir ortaklık programı sunabilir; bu, okuyucularınız için son derece alakalı olduğundan sizin için büyük bir fırsat olacaktır.

2) Google AdSense

Google AdSense, en popüler reklam ağlarından biridir. Basitçe söylemek gerekirse, sitenize reklamlar göndererek para kazanıyorsunuz. Google AdSense’ten nakit para kazanmaya başlamak için iki yol vardır:

  1. Gösterimler temel alındığında: Bu, sayfa görüntülemelerine bağlıdır. Örneğin, aldığınız 1,000 sayfalık görüntülemelerin her biri için, belirlenmiş bir dolar tutarı kazanırsınız.
  2. Tıklamaları temel alarak: Sayfa görüntülemelerinden bağımsız olarak, bir ziyaretçi sitenizdeki reklamı tıklarsa, reklam gelirinin belirli bir kesimini kazanırsınız. Bu, reklama bağlı olarak 0,01 Dolar’dan birkaç dolara kadar değişebilir.

AdSense ücretsiz Blogger blogları ve kendi kendine barındırılan WordPress blogları ile uyumludur, ancak ücretsiz bir WordPress bloğuyla çalışmayacağını unutmayın (ancak özel bir alanınız varsa WordAds ile para kazanabilirsiniz).

AdSense ile ne kadar kazanabilirsiniz? Eh, bunların hepsi trafiğinize ve kaç tane kullanıcının reklamlarınızı tıklamaya istekli olduğuna bağlı. (Google’ın sizi cezalandırmaması için kendi reklamlarınızı asla tıklamayın.)

3) Ders ve / veya Hizmetler

Zaten ziyaretçilerinize bloğunuz aracılığıyla birşeyler öğretiyorsanız, ücretli bir çevrimiçi kurs kurarak neden özel bir öğrenme fırsatı oluşturmuyorsunuz? Bu dersleri satmanın yaygın bir yolu, öğrencilerin çalışabilmesi için otomatik e-posta iletileri aracılığıyla 8 haftalık bir kurs düzenleyerek veya tam paket halinde bir kerede eğitim vererek kazanç sağlamış olursunuz.

Online kurslara bazı örnekler:

  • Eğitim Videoları
  • Makale Yazma
  • Ciddi Pazarlamacılar İçin Sosyal Medya Eğitimi

4) Danışmanlık

Danışmanlık, bloğunuzun trafiğini kullanarak para kazanmanın diğer popüler bir yoludur. Bu hizmetler ile, okuyuculara geri bildirim vermek için makul ücret talep edersiniz. Örneğin, sosyal medya hakkında blog yazdığınızı varsayalım. Müşterinizin sosyal medya stratejisini tartıştığınız bir saatlik Skype oturumu için 20 TL talep edebilirsiniz. Skype çağrısıyla birlikte, bu stratejiyi nasıl geliştireceğinize dair e-postayla tam bir yazılı rapor gönderebilirsiniz.

5) Ücretli İncelemeler ve / veya Afiş Reklamları

İyi bir trafik akışı üretiyorsanız, sitenize sponsorluk yapmak isteyen bir işletme tarafından ziyaret edilebilirsiniz. Bu genellikle iki talepten oluşur:

  1. Ücretli incelemeler veya sponsorluk yayınları
  2. Afiş reklamları

Ücretli incelemeler, işletme size ürün gönderirken ve bu konuyla ilgili bir inceleme yazmanız için ödeme yaparsa da olumlu bir eleştiri yazmak zorunda değilsinizdir. Alternatif olarak, bazı işletmeler sitelerine bir bağlantı karşılığında belirli bir postaya sponsorluk yapacaklardır. Sponsorluğunuzu okuyucularınıza ifşa etmek etik bir uygulamadır.

Afiş reklamlar genellikle kenar çubuğunuzda “banner” stiline yerleştirdiğiniz reklamlardır. Reklamı sponsor eden işletme, reklamı sitenizde tutmak için genellikle aylık ücret ödeyecektir.

6) e-Kitaplar

E-Kitap Yazma, sektörünüzde benzersiz bir ürün satmaya başlamak için süper popüler bir yöntemdir ve hemen hemen her iş için idealdir. Çok sayıda kendi kendine yayın imkanı sunduğundan kitabınızı Amazon gibi büyük perakendecilerle veya doğrudan sitenizde yayınlanmış halde satmaya hazır hale getirmek kolaydır.

(178)

YAZIYA YORUM KAT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir