Anasayfa Blogger WordPress için En İyi 5 İletişim Formu Eklentisi
2

WordPress için En İyi 5 İletişim Formu Eklentisi

WordPress için En İyi 5 İletişim Formu Eklentisi
111
2

WordPress sitenize bir iletişim formu eklemek mi istiyorsunuz? 1625+ WordPress iletişim formu eklentisinden hangisinin kullanılacağından emin değil misiniz? Bu yazım da, WordPress için en iyi 5 iletişim formu eklentisini elle seçip avantajlarını ve eksilerini karşılaştırdım, böylece WordPress’te kolayca bir iletişim formu ekleyebilirsiniz.

 

1. WPForms

WPForms en yeni başlayanlar için uygun WordPress iletişim formu eklentisidir. Hem kolay hem de güçlü bir WordPress form eklentisidir.

Artıları

WPForms ‘sürükle ve bırak çevrimiçi form oluşturucusu sayesinde, WordPress için en kullanıcı dostu form eklentisi diyebiliriz.

WPForms Lite, resmi WordPress eklenti sitesinde ücretsiz olarak bulunur; yani, istediğiniz kadar siteye ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz sürüm, temel form alanları, spam koruması için captcha, e-posta bildirimleri ve form onayı için bir teşekkür sayfası dahil tüm temel iletişim formu özellikleri ile birlikte gelir.

Premium sürüm, işlevselliği genişletmenize izin verir; böylece çok sayfalı formlar, e-posta aboneliği formları, ödeme formları, sipariş formları ve daha fazlası gibi herhangi bir form türünü oluşturabilirsiniz.

WPForms pro, akıllı koşullu, dosya yükleme, coğrafi konum, imza özelliği, form terk etme, kullanıcı tarafından gönderilen içerik (gönderim sonrası), WordPress için oturum açma ve kullanıcı kaydı ve 150’den fazla ön hazırlık gibi diğer güçlü form alanları ve özellikleriyle birlikte gelir yapısı form şablonlarından oluşmaktadır.

Özelleştirilmiş e-posta bildirimleri almanın yanı sıra, tüm form gönderimlerinizi WordPress eklentisinin içinde görebilirsiniz. Koşullu bildirimleri bile ayarlayabilirsiniz, böylece ekibinizdeki doğru kişi bilgilendirilir.

WPForms, etkileşimli anket raporları, WordPress için gerçek zamanlı anketler ve yıldız derecelendirme, likert ölçeği, NPS vb. Gibi tüm akıllı anket alanlarıyla birlikte gelir.

Ayrıca WordPress’te dikkat dağıtmayan form sayfaları oluşturmanıza yardımcı olacak bir form açılış sayfası çözümü de vardır .

WPForms, tüm popüler e-posta pazarlama ve ödeme platformlarıyla bütünleşir. İhtiyacınız olduğunda size yardımcı olmak için e-posta desteği ile birlikte belgeler ve kılavuzlar bulunmaktadır.

WPForms, 1 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılıyor ve oldukça sıkı bir takipçisi bulunmaktadır.

Eksileri

Lite sürümü ücretsiz olsa da, daha güçlü özelliklerin kilidini açmak için Pro’ya yükseltme yapmanız gerekir. Bence tek eksisi bu.

WPForms güçlü olsa da, bu eklentinin 1 numaralı hedefi onu kullanıcı dostu yapmaktır. Bu nedenle, diğer bazı form eklentilerinin sunduğu daha karmaşık özelliklere sahip değildir.

2. Müthiş Formlar(Formidable Forms)

Formidable Forms, piyasadaki en gelişmiş WordPress form eklentisidir. Geliştiricilerin karmaşık form odaklı çözümleri hızlı bir şekilde oluşturmalarına yardımcı olurlar.

Artıları

Basit iletişim formlarının ötesine geçmenize yardımcı olacak güçlü eklentilerle birlikte gelen hepsi bir arada WordPress form oluşturucusudur.

Sınavlar, anketler, ödeme formları, kayıt formları, profil formları ve daha fazlası gibi gelişmiş formlar oluşturmak için Formidable sürükle ve bırak arayüzünü kullanabilirsiniz.

İleri düzey kullanıcılar Formidable Views özelliğini çok seveceklerdir, çünkü kullanıcı tarafından gönderilen verileri web sitenizin ön ucunda biçimlendirmenize, filtrelemenize ve görüntülemenize olanak tanır. Dizinler, iş kartı listeleri, etkinlik takvimleri, yönetim sistemleri, derecelendirme sistemleri ve daha fazlası gibi form odaklı çözümler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Formidable’ın gelişmiş hesaplama alanlarını kullanarak güçlü sipariş formlarının yanı sıra Mortgage hesaplayıcı, araç ödeme hesaplayıcı, akıllı hesap makinesi talep etme, vb. Gibi akıllı hesap makineleri kullanabilirsiniz.

Zorlu, tüm popüler e-posta pazarlama ve ödeme platformlarıyla bütünleşir .

Ayrıca, ürün formları oluşturmanıza yardımcı olacak güçlü bir WooCommerce entegrasyonuna ve doğrudan sepetinize bağlanan WooCommerce ürün konfigürasyon formlarına bile sahiptir.

Eksileri

Zorlu form oluşturucu, WPForms kadar sezgisel değildir, çünkü ileri düzey kullanıcılara ve geliştiricilere odaklıdır.

Ancak, pazardaki en genişleyen form çözümü olarak bunu telafi ediyor. Form tabanlı çözümler veya veri odaklı web uygulamaları oluşturmak isteyen bir geliştirici veya ajanssanız, pazardaki hiçbir şey Formidable Forms’a yaklaşamaz.

3. Yerçekimi Formları(Gravity Forms)

Gravity Forms, birçok gelişmiş işlevsellik ve özelliğe sahip, ücretli bir WordPress form oluşturucu eklentisidir. Ayrıca, geliştiricilerin karmaşık formla ilgili çözümler oluşturmalarına yardımcı olmada da uzmanlaşmıştır.

Artıları

Yerçekimi Formları, WordPress için güçlü bir sürükle ve bırak iletişim formu eklentisidir.

Eklentiler sayesinde Gravity Forms, anketler, kısa testler, kullanıcı tarafından gönderilen içerik ve hatta web dizini oluşturmak için kullanılabilir.

SSS, bilgi tabanı, forumlar ve e-posta desteği gibi premium destek seçenekleriyle birlikte gelir.

Eksileri

Yerçekimi formlarının ücretsiz bir sürümü yoktur, bu nedenle diğer WordPress iletişim formu eklentilerinden biraz pahalı olabilir. Ancak, birden fazla sitede ve projede kullanmak istiyorsanız, maliyet önemli bir etken olmaktadır.

4. Ninja Formları

Ninja Forms, WordPress için ücretsiz bir iletişim formu eklentisidir. Çok az bir çaba ile oldukça etkileşimli bir form oluşturmak için kullanılabilir.

Artıları

Ninja Forms’un temel eklentisi resmi WordPress deposundan ücretsiz olarak temin edilebilir. Bu, istediğiniz kadar siteye indirebileceğiniz ve kurabileceğiniz anlamına gelir.

Campaign Monitor, Freshbooks, Salesforce, SMS bildirimleri vb. İle bağlantı kurma gibi Ninja Forms’ta işlevselliğini genişletmenize olanak sağlayan premium uzantılar bulunmakta.

Bir çok özelliğinin yanı sıra belgeler, kılavuzlar ve e-posta desteği de var.

Eksileri

Ana eklenti ücretsiz olarak kullanılabilmesine rağmen, uzantılar yoktur. İki veya daha fazla uzantı veya hatta geliştirici paketi satın almak size WPForms veya Formidable Forms ile hemen hemen aynı ücrete gelecektir.

5. İletişim Formu 7

İletişim Formu 7 bu liste de resmi olarak WordPress eklenti dizinindeki en eski ve en çok indirilen iletişim formu eklentisi olduğunu söyleyebilirim.

Artıları

Fiyat muhtemelen İletişim Formu 7’yi kullanmanın en önemli avantajıdır. İstediğiniz kadar siteye kurmakta özgürsünüz.

Ücretsiz bir WordPress form eklentisi arıyorsanız, Contact 7 çok iyi bir çözümdür.

İletişim Formu 7 için eklenti olarak işlev gören birkaç üçüncü taraf eklenti vardır. Çoğu ücretsiz olarak kullanılabilir.

Eksileri

İletişim Formu 7, blogunuz için temel bir iletişim formu oluşturmak için ortalamanın altında bir çözümdür. Mutlak yeni başlayanlar için ayarlamak çok zor. Kullanıcı arayüzü hiç de sezgisel değil.

Ücretsiz bir eklenti olduğundan, destek seçenekleri sınırlıdır.

Size en uygun İletişim Formu Eklentisi umarım bu listede bulunmaktadır.

 

(111)

Yorum(2)

YAZIYA YORUM KAT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir