Anasayfa Blogger WordPress Parolasını Sıfırlama
0

WordPress Parolasını Sıfırlama

WordPress Parolasını Sıfırlama
100
0

WordPress parolanızı phpMyAdmin kullanarak sıfırlamak istiyor musunuz? Doğrudan phpMyAdmin kullanarak WordPress veritabanınızda sıfırlamanın bir yolu vardır. Bu yazıda size bir WordPress şifresini kolayca phpMyAdmin’den nasıl sıfırlayacağınızı göstereceğim.

Neden WordPress Parolasını phpMyAdmin’den Sıfırlamalıyım?

WordPress, şifrenizi sıfırlamayı çok kolaylaştırıyor. Giriş ekranına girip ‘Şifreni mi Unuttun?’ bağlantısını tıklamanız yeterlidir.

Üzerine tıklamak, şifreyi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girebileceğiniz şifre sıfırlama sayfasına götürür. Bundan sonra WordPress, o kullanıcı hesabı ile ilişkili e-posta adresine bir şifre sıfırlama bağlantısı gönderir.

Bununla birlikte, e-posta adresine erişiminiz yoksa veya WordPress siteniz bir e-posta gönderemiyorsa, şifrenizi sıfırlayamazsınız.

Böyle bir durumda, WordPress şifrenizi doğrudan veritabanından sıfırlamanız gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolu phpMyAdmin’i kullanmaktır .

Burada, phpMyAdmin’den bir WordPress şifresini nasıl kolayca sıfırlayabileceğinizi görelim.

PhpMyAdmin’den WordPress Parolası Sıfırlama

Önce, WordPress hosting hesabınızın cPanel gösterge tablosuna giriş yapmanız gerekir. Sonra, veritabanı bölümünün altındaki phpMyAdmin simgesini tıklayınız.

Bu, WordPress veritabanınızı seçmeniz gereken phpMyAdmin uygulamasını başlatacaktır.

Şimdi, WordPress veritabanında tabloların listesini göreceksiniz. Şimdi, bu listede ‘wp_users’ tablosunu aramalı ve yanındaki ‘Gözat’ bağlantısını tıklamanız gerekir.

Not: WordPress veritabanınızdaki tablo adları, bazı veritabanlarında yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterdiğinden(wp_) farklı bir tablo ön eki ile gösterilebilir.

Şimdi, WordPress kullanıcıları tablonuzdaki satırları göreceksiniz. Devam edin ve parolayı değiştirmek istediğiniz kullanıcı adının yanındaki düzenle düğmesini tıklayın.

PhpMyAdmin tüm kullanıcı bilgi alanlarıyla birlikte bir form gösterecektir.

user_passalanındaki değeri silmeniz ve yeni şifrenizle değiştirmeniz gerekecektir. İşlev sütununun altındaki açılan menüden MD5’i seçin ve Git düğmesine tıklayın.

Parolanız MD5 karması kullanılarak şifrelenecek ve daha sonra veritabanında saklanacaktır.

Tebrik ederim! WordPress parolanızı phpMyAdmin kullanarak başarıyla değiştirdiniz.

Şimdi bazılarınız, şifreyi şifrelemek için neden MD5 karmasını seçtiğimizi merak ediyor olabilir.

Eski sürümde WordPress, şifreleri şifrelemek için MD5 karmasını kullandı. WordPress 2.5’den bu yana, daha güçlü şifreleme teknolojileri kullanılmaya başlandı. Bununla birlikte, WordPress geriye dönük uyumluluk sağlamak için hala MD5’i tanır.

Bir MD5 karması olarak saklanan bir parola dizesini kullanarak giriş yaptığınızda WordPress bunu tanır ve daha yeni şifreleme algoritmalarını kullanarak değiştirir.

Bu yazımın phpMyAdmin’den bir WordPress parolasını sıfırlamayı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyorum. Yazıma yorum katabilirsiniz.

(100)

YAZIYA YORUM KAT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir