Anasayfa Blogger WordPress’de Özel Yazı Oluşturma
0

WordPress’de Özel Yazı Oluşturma

WordPress’de Özel Yazı Oluşturma
49
0

WordPress’de özel bir yazı oluşturmak ister misiniz? Düzenli WordPress yayınlarının aksine, özel bir yayın web sitenizin ziyaretçilerine görünmez. Yalnızca belirli izinlere sahip oturum açmış kullanıcılar bunları görebilir. Bu yazıda WordPress’de kolayca özel bir yayın oluşturmayı size göstereceğim.

WordPress’te Özel Yazı nedir? Nasıl çalışır?

WordPress’deki özel yazı halka görünür değildir. Sadece doğru izinlere sahip oturum açmış kullanıcılar onu blog yazılarınızda görebilirler.

WordPress, farklı kullanıcı rollerine izinler ve yetenekler atayan dahili bir kullanıcı rol sistemi ile birlikte gelir. Her bir WordPress kullanıcısının kendilerine atanan ve bir web sitesinde belirli görevleri yapma iznini veren bir rolü vardır.

Bir yayın yayınlama iznine sahip herhangi bir kullanıcı özel bir posta yazabilir ve yayınlayabilir. Yayın, kullanıcıya ve kullanıcı rollerine izleyerek görülecektir.

  • Yönetici – Bir WordPress sitesinde herhangi bir kullanıcı tarafından oluşturulan özel yazıları oluşturabilir, düzenleyebilir ve silebilir.
  • Editör – Herhangi bir kullanıcı tarafından oluşturulan özel yayınları oluşturabilir, düzenleyebilir ve silebilir.
  • Yazar – Kendi özel yayınlarını oluşturabilir, yayınlayabilir, düzenleyebilir, görüntüleyebilir ve silebilir. Diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan özel mesajı göremez.

Olduğu söyleniyor, WordPress’te özel yazı oluşturmak için gelin bir göz atalım.

WordPress’te Özel Yazı veya Özel Sayfa Oluşturma

Önce yeni bir yayın veya sayfa oluşturmanız gerekir. Özel yapmak istediğiniz mevcut bir yayını da düzenleyebilirsiniz.

Yazı düzenleme ekranında, ‘Yayınla’ meta kutusundaki ‘Görünürlik’ seçeneğinin yanındaki ‘Düzenle’ bağlantısını tıklamanız gerekir.

Artık yazıları yapışkan, şifre korumalı veya gizli hale getirecek seçenekleri göreceksiniz. Devam edin ve özel seçeneğini seçin ve ardından devam etmek için Tamam düğmesine tıklayın.

Artık yazıyı düzenlemeye devam edebilir veya kaydedebilir veya yayınlayabilirsiniz.

Web sitenizi ziyaret ederseniz, Özel blog yayınınızın şu şekilde işaretlendiğini göreceksiniz:

Özel iletileri görme iznine sahip olmayan kullanıcılar bunu göremez.

Not: Özel bir yayına eklediğiniz resimler özel değildir ve diğer yazarlar tarafından medya kitaplığında görüntülenebilir. Resimler, resim URL’si olduğu için herkes tarafından da görüntülenebilir.

Bu makalenin WordPress’te nasıl özel bir yazı oluşturacağınızı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyorum.

(49)

YAZIYA YORUM KAT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir