Anasayfa Makaleler YouTube videoları nasıl öne çıkarılır?
0

YouTube videoları nasıl öne çıkarılır?

YouTube videoları nasıl öne çıkarılır?
77
0
Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan YouTube kanalları, hem geniş kitlelere ulaşmamızı hem de para kazanma yollarından bir haline gelmiştir. Paylaştığımız her videonun öne çıkmasını ve daha fazla izlenmesini doğal olarak istemekteyiz. Bu yazımda videolarınızı ön plana nasıl çıkarabileceğinizi ve YouTube SEO hakkında nasıl bir çalışma yapılacağını yazmaktayım.

YouTube videolarını öne çıkarma

>> En popüler ve güçlü video yayın sitelerinden biri olan YouTube‘da videoları öne çıkartıp izlenme sayılarını arttırmanın çeşitlli yolları var. Özellikle YouTube kanalı olan okurlarımızı düşünerek hazırladığımız yazımızda, YouTube videolarının izlenme sayılarını arttırmak ve kanalınızı güçlendirebileceğiniz önerileri sıralıyoruz. İşte YouTube videolarını öne çıkaracak öneriler.

>> YouTube videolarını öne çıkarma önerilerine tam anlamı ile başlamadan önce, videoların kalitesinin önemini vurgulamak istiyoruz. Zira YouTube‘un güçlü yazılımı, bir videonun ne kadarının ya da hangi saniyelerinin daha fazla izlendiğini ve diğer pek çok faktörü göz önünde bulundurarak videolarınızı arama sonuçlarında öne ya da geriye getirebillir.

>> YouTube SEO uyumluluğu ve videoda başlık seçiminin en önemli noktası, başlığın videoyu tam anlamı ile anlatıyor olmasıdır. Ayrıca kullanıcıların arayabileceği kelimelerin tercih edilmesi önemlidir. Örnek olarak bir kutu açılımı videosunda “xx ürünün kutusunu açıyoruz” ya da “xx ürününün kutusunda neler var?” denilebilir.

>> YouTube videolarında açıklama bölümü mutlaka dolu olmalıdır. Açıklama bölümünde mümkünse videoyu anlatan kısa bir paragaf hazırlanması, video için büyük bir artı demektir. Ek olarak açıklama bölümünde de video başlığı gibi video ile alakalı kelime tercihlerinin yapılmasını öneriyoruz.

>> YouTube videolarının öne çıkmasındaki en önemli etkenlerden biri etiketler. Alakalı şekilde olabildiğince fazla etiket kullanılması, YouTube videolarının öne çıkartacak basit ve etkili çalışmalar arasında gösterilebilir. Zaten, YouTube etiket sınırı açıldığında videoyu kaydetmez.

>> YouTube videolarını öne çıkaracak bir diğer önerimiz ise kanalınızın görsel ve yapısal açıdan başarılı şekilde hazırlanmasıdır. Kanalın kalitesinin artması için profil fotoğrafı, kapak fotoğrafı ve ana sayfada oynatma listeleri gibi bölümlerin eklenmesi, kanalın takipçiler tarafından daha fazla sevilerek takip edilmesini sağlayacaktır.

Sonuç olarak YouTube videolarını öne çıkarmak için her detaya dikkat etmek, kalite ve SEO algısını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu önerilere ek olarak YouTube kanalının istatistiklerinin etkin şekilde takip edilmesi, takipçilerin izlediği videolara odaklanılması ve sosyal medyada düzenli paylaşımların yapılmasını öneririz.

(77)

YAZIYA YORUM KAT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir