Anasayfa Nasıl Çözülür? İnternet hızını arttırma

İnternet hızını arttırma

İnternet hızını arttırma
103
0

Kim ne derse desin telefonlar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu.

Kim ne derse desin telefonlar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Özellikle cep telefonlarından internete girilmeye başlanıldığından beri cep telefonları ellerimizden düşmüyor.

İnternet söz konusu olunca aradığımız bazı şeyler var. Bunlardan en önemlisi iyi çekmesi ve hızlı olması. İnterneti daha hızlı ve daha güçlü hale getirebilmek için bazı ev yapımı pratikler mevcut.

Cihazınızı iyi konumlandırın. Daha güçlü Wi-Fi için kablosuz sinyal dağıtıcı cihazın konumu çok önemli. Cihaz mümkün olduğunda orta bir noktada olmalı. Duvara yakın konulmamalı.

Duvarlar ve köşeler gereksiz sinyal kaybına neden olan yerlerdir. Ayrıca elden geldikçe ahşaptan uzak tutulmalı.

Anten kullanın. Güçlü Wi-Fi için anten şart. Bina yapısında göre sinyalin taşınacağı noktalara uygun açıda anten kullanılması verimliliği arttırıyor. Örneğin; dairesel sinyal yayan bir anteni duvar arkasında sinyale ihtiyaç duyulmayan köşelere koymak gereksiz sinyal kaybı yaratır. Eğer köşeye yerleştirilecekse dar açılı anten kullanılabilir.Bu nedenle kablosuz modem seçiminde antenlerin değiştirilebilir olması önemli.

Modem yazılımınızı güncelleyin. Modem güncellemek sanıldığının aksine çok zor bir işlem değildir. İşlemleri yaptığınız takdirde daha arayüzü gelişmiş ve daha sorunsuz çalışa bir modeme de sahip olacaksınız. Modemi güncellemek bazen donanımlara ek özellikler kazandırır. Bazen ise ender rastlanan sorunlar giderilebilir.

Wi-Fi sinyal güçlendirici kullanın. Zayıf çeken kablosuz modeminizi sinyal güçlendirici ile güçlendirebilirsiniz. Yerleşik ağınızdan yeni bir kablosuz ağ yaratan Wi-Fi sinyal güçlendirici internetin tek diş çektiği noktalarda bile kullanılabilir. Piyasada 60 ile 100 TL arasında bulabilirsiniz.

Alüminyum folyo kullanın. Evet yanlış duymadınız Alüminyum folyo. Son dönemlerde çok konuşulan alüminyum folyo gerçekten işe yarıyor. Para vermek istemiyor veya işi en ucuz yoldan halletmek istiyorsanız en uygun çözümlerden biri. Modem anteninizin sokağa bakan tarafında alüminyum sararsanız sokağa giden sinyaller içeri yöneleceğinden sinyal gücü artar.

Cihazı jilet ile güçlendirin. Peki nasıl? Alüminyum folyoda olduğu gibi yansıtıcı yüzeyler sinyal yansıtma açısında işinizi görebilir.

Cep telefonunun bir köşesinde jilet konulduğunda internetin daha çok çektiği gözlemlenmiştir.

(103)

YAZIYA YORUM KAT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir